• Mieszkaniec Ksawerowa wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę. 37-latek kierujący volkswagenem miał prawie 4 promile.

    W środę, 28 października, około godziny 16.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierującego.

    – Mężczyzna wykonujący prace drogowe w gminie Dobroń zauważył, jak ze sklepu wyszło dwóch mężczyzn i chwiejnym krokiem podeszło do zaparkowanego volkswagena caddy. Jeden z mężczyzn usiadł za kierownicą i ruszył z miejsca – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Przypadkowy świadek natychmiast zatrzymał pojazd i zabrał kluczyki kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę. 45-latek wezwał też policję.

    Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 37-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,8 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

    Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

    Udostępnij