• News will be here
 • W ciągu ostatnich sześciu lat w Pabianicach wykonano 2838 metrów ścieżek rowerowych za 2.152.790,51 zł. Poinformował o tym dzisiaj w samo południe starosta Krzysztof Habura podczas briefingu prasowego na ulicy Grota Roweckiego.

  W konferencji oprócz starosty udział wzięli również Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu, Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego i jednocześnie wiceprezes stowarzyszeniaRowerowe Pabianice”, oraz radny Łukasz Stencel, przewodniczący komisji infrastruktury społecznej.

  Kolejna inwestycja za nami. W tym tygodniu miał miejsce odbiór kolejnego odcinka ścieżki rowerowej na ulicy Grota Roweckiego. Na tej właśnie ulicy i ulicy Nawrockiego w ciągu dwóch ostatnich lat przeprowadziliśmy szeregi inwestycji, w wyniku których odcinki między ulicą Kilińskiego a Nawrockiego i między Grota Roweckiego a Warszawską zostały wzbogacone o ścieżki rowerowe rozpoczął starosta Krzysztof Habura.

  Tegoroczna inwestycja, czyli ścieżka rowerowa między ulicą Bugaj a Kilińskiego, zamyka pewien cykl działań starostwa. Cała inwestycja była rozłożona na sześć lat. Początek to rok 2014. Wtedy powstała ścieżka na ulicy Grota Roweckiego (między ulicą Bugaj a Narcyza Gryzla). źniej były dwa lata przerwy. W 2017 roku dokończono odcinek między Gryzla a Nawrockiego i rozpoczęto budowę ścieżek na ulicy Nawrockiego (krótki odcinek między Grota Roweckiego a Bracką). W następnym roku kontynuowało pracę na Nawrockiego (między Bracką a 20 Stycznia), zaś w 2019 roku zakończono Nawrockiego (od 20 Stycznia do Warszawskiej). Ten odcinek zrealizowano z pieniędzy powiatowych przy współudziale środków finansowych miasta. W 2020 natomiast zakończono ciąg ścieżek od ulicy Bugaj do Kilińskiego.

  W ciągu sześciu lat wykonano 2838 metrów ścieżek rowerowych. Koszt: 2.152.790,51 zł.

  Nie jest to oczywiście nasze ostatnie słowo. Będziemy budowali ścieżki rowerowe dalej, między innymi na ulicy Wspólnej. Mamy w planach kolejne inwestycje, nie tylko na terenie Pabianic, ale na terenie powiatu. W przyszłym roku chcemy robić ścieżki rowerowe w Rydzynachdodał starosta.

  Udostępnij