• 23-latka z Ksawerowa znalazła się w czwórce najlepszych kucharzy w Polsce. W najnowszym odcinku MasterChefa zrobiła furorę lodami z białych szparagów.

  W niedzielny wieczór mogliśmy oglądać kolejne kulinarne popisy Karoliny Źródłowskiej. W 12. odcinku show uczestnicy rozjechali się po całej Polsce, by pod czujnym okiem znanych i wybitnych kucharzy szlifować swoje umiejętności.

  Karolina gościła w restauracji Biały Królik w Gdyni. Poznawała tajniki świata ziół i ryb. Z pomocą szefa kuchni Marcina Popielarza uczyła się m.in. przygotowywać chipsy z rybiej skóry. Nabyte doświadczenia wykorzystała podczas konkurencji w Pałacu Branickich w Białymstoku. Jurorom zaserwowała danie główne i deser: dorsza z puree ziemniaczanym, marynowaną rzepą, emulsją z maślanki i chipsem ze skóry oraz lody szparagowe z truskawkami i białą czekoladą. Talerze Źródłowskiej zrobiły wrażenie na wymagającym jury.

  Magda Gessler doceniła rybę i lody, krytykując jednocześnie niedostateczną ilość „kwasowości” i rozgotowane truskawki. Gość specjalny programu, Wojciech Modest Amaro pochwalił ksawerowiankę, przyczepiając się jedynie do różnych pór roku, jakie miały królować na talerzach. Jego zdaniem deser rozjeżdżał się tematycznie z daniem głównym, choć obie potrawy były bardzo smaczne. Ania Starmach była zadziwiona pysznymi lodami ze szparagów.

  Karolina zakwalifikowała się do następnego, półfinałowego odcinka MasterChefa. Tym samym znalazła się w czwórce najlepszych kucharzy w naszym kraju. Jej poczynania będziemy mogli oglądać 29 listopada o godzinie 20.00 na antenie TVN. Gratulujemy i trzymamy kciuki za wejście do ścisłego finału!

  Karolina Źródłowska urodziła się 15 grudnia 1997 roku. Pochodzi z Ksawerowa. W 2017 roku brała udział w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej, w którym zajęła 2. miejsce, zostając pierwszą wicemiss. Dostała się również do finału Miss Polski. Zdobyła tytuł Miss Mediów Społecznościowych. Obecnie studiuje marketing na Uniwersytecie Łódzkim. Spełnia się jako specjalista ds. marketingu w salonie samochodowym Porsche Centrum Łódź. W tym roku zakwalifikowała się do najnowszej edycji MasterChefa, w której zachwyciła jurorów m.in. swoimi pierogami. Od finału programu TVN dzieli ją zaledwie jeden odcinek.

  Udostępnij