• W ramach wsparcia służby zdrowia samorządowcy Lewicy: Piotr Duraj, Marek Gryglewski, Robert Kraska, Aleksandra Stasiak, wraz z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem przekazali pulsoksymetry oraz maski ochronne FFP3 na potrzeby oddziału covidowego z Pabianicach.

  – Cały personel medyczny na czele z doktorem Piotrem Debichem każdego dnia staje na wysokości zadania. Stąd serdeczne słowa uznania za zaangażowanie. To z pewnością i tak małe wsparcie w morzu potrzeb, ale ma ułatwić walkę z niewidzialnym wrogiem – mówi Aleksandra Stasiak, wiceprzewodnicząca Lewicy w Pabianicach.

  Pulsoksymetr umożliwia pomiar saturacji krwi oraz tętna i pozwala na ocenę stanu chorego z podejrzeniem chorób układu oddechowego, przebiegających z objawami niewydolności oddechowej oraz niedotlenienia organizmu.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Żeby tak drobnym gestem wesprzeć szpital, trzeba robić taką szopkę? Zdjęcia, artykuł w gazecie, a datek? Pulsoksymetry (na aukcjach chińskich jeden kosztuje 30 zł) i maski ochronne. I ten tytuł „samorządowcy lewicy dla szpitala”. O Boże, ale się uśmiałem. Toż to akt łaski rangi cudu. Nie każdy bohater nosi pelerynę. To chyba zdjęcia i miejsce w prasie jest droższe. Ze…na..da.

  Możliwość komentowania została wyłączona.