• Europejski Park Rzeźby wzbogacił się o nowy eksponat – dzieło Tomasza Koclęgi „Nierozłączność”.

  Rzeźbę na początku listopada przekazał parkowi na własność Jerzy Janowicz, ojciec znanego łódzkiego tenisisty. Dzieło powstało w kwietniu 2018 roku i do tej pory było wystawiane jedynie w przestrzeni plenerowej przy Zamku Moszna. Wykonane jest z włókna szklanego i żywicy poliestrowej.

  – Jak większość prac Tomasza Koclęgi, rzeźba nawiązuje do więzi człowieka z naturą. To drugie dzieło tego samego artysty, które jest obecne w naszym parku – mówi Dorota Tomaszewska, dyrektor Europejskiego Parku Rzeźby A&A.

  Przypominamy, że od 2012 roku w parku można podziwiać kompozycję „Wtulonych”, dwóch bezgłowych postaci obejmujących drzewa.

  Z ciekawostek warto odnotować, że w połowie listopada Pabianice odwiedziła łódzka piosenkarka i influencerka Kamila Jaskrowska, znana jako @traveller_singing_girl.

  – Wybrała park rzeźby jako tło do jednej z realizowanych przez siebie sesji zdjęciowych. Park to bowiem malowniczy, prawie czterohektarowy teren zielony. Tematem przewodnim nietypowej sesji było karmienie parkowych alpak – dodaje pani dyrektor. – Oczka wodne, przepływająca rzeka, towarzystwo zwierząt i dzieła sztuki to ciekawa sceneria, która nieraz była wykorzystywana do obchodzenia rodzinnych uroczystości czy zawarcia związku małżeńskiego. To również nie pierwsza sesja zdjęciowa w naszym parku, ale jedna z nielicznych na tle jesiennej aury.

  Jesień sprzyja spacerom. Polecamy więc nasz park przy ulicy Grota Roweckiego na rodzinne wypady w plener.

  Udostępnij