• W odpowiedzi na apel Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz współpracującej z nim Teen Challenge Chrześcijańskiej Misji Społecznej licznie przybyli na akcję honorowego oddawania krwi.

  Przed Urzędem Miejskim 4 grudnia odbyła się Mikołajkowa Kropla Krwi. Zgłosiło się 28 osób, krew – 11 litrów 700 ml – oddało 26.

  Do oddawania krwi zachęcali wolontariusze Chrześcijańskiej Misji Społecznej, a właściwie zespół złożony z muzyków z dalekiej Wenezueli, którzy wybrali sobie Polskę jako drugą ojczyznę.

  – Muzyka latynoamerykańska przekonała wielu, by oddali krew, a hiphopowiec Emenzinio „od ręki” układał słowa piosenek zachęcających do dzielenia się „cząstką życia” – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  Organizatorzy umówili się, że będą przekonywali do oddawania krwi w czasie kolejnej akcji, która już 16 grudnia (środa) w godzinach od 13.00 do 16.00. Tym razem miejscem akcji będzie Galeria TKALNIA przy ulicy Grobelnej.

  – Wszystkich pełnoletnich, zdrowych i chcących oddać krew serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w poprzednich, akcję oddawania krwi 16 grudnia dedykujemy chorym na COVID-19 – powiedział prezes.

  Oddający krew w ramach Mikołajkowej Kropli Krwi otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Podobnie będzie 16 grudnia podczas BOŻONARODZENIOWEJ KROPLI KRWI.

   

  W imieniu organizatorów za udział w Mikołajkowej Kropli Krwi dziękują i serdecznie zapraszają do wzięcia w kolejnej – Ireneusz Jażdżewski z Teen Challenge Misja Chrześcijańsko-Społeczna oraz Andrzej Chałupka z Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach.

  Udostępnij