• 9 grudnia miasto uruchomiło doświetlenie kolejnych trzech przejść dla pieszych. Chodzi o te przy krańcówce autobusowej na Bugaju.

  Lampy włączono na ul. Waltera Jankego, w pobliżu ronda PCK (od wieżowców do pętli autobusowej), a także na ul. 20 Stycznia przy rondzie PCK (od ul. Myśliwskiej do pętli) oraz przy przejściu przez krańcówkę (łączące przystanek dla wysiadających ze stanowiskami dla wsiadających nr 1 i 2).

  Oświetlenie przejść to kolejny element modernizacji krańcówki na Bugaju. Wcześniej przebudowano nawierzchnię drogową przy przystankach na pętli. Zniszczoną asfaltową zmieniono na trwalszą, betonową.

  Zasadnicze roboty budowlane dotyczące nowego budynku dworca autobusów miejskich dobiegły końca. W grudniu zaplanowano odbiór.

  – Następnie miasto wystąpi do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu – informuje rzecznik prasowy prezydenta, Aneta Klimek. – Budynek będzie służył nie tylko pasażerom komunikacji miejskiej. Znajdzie się tam kasa biletowa, toaleta i niewielka poczekalnia. Będzie stanowił zaplecze socjalne dla ponad 60 kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

  Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone dzięki unijnym funduszom przy realizacji projektu tramwajowego (przejścia przez torowisko, w tym na ul. Zamkowej i Warszawskiej) i przy budowie dróg dla rowerów.

   

  Udostępnij