• Od 13 grudnia obowiązywać zaczął nowy rozkład PKP. ŁKA zawiezie pabianiczan bezpośrednio na Łódź Fabryczną. Do końca roku zakończą się prace na odcinku kolejowym Łódź Kaliska – Zduńska Wola.

  W Zduńskiej Woli i Pabianicach są już nowe przejścia podziemne. Do 31 grudnia zmodernizowane będą dwa nowe tory i sieć trakcyjna na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Podróżni będą mogli korzystać z nowych, dostępniejszych peronów, m.in. na stacjach Pabianice, Łask oraz przystankach Kolumna, Dobroń i Chechło.

  Na przełomie lutego i marca zacznie obowiązywać docelowy rozkład jazdy. Efektem prac będzie skrócenie czasu przejazdu na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola o ok. 15 minut.

  Na liniach z Łodzi Kaliskiej w kierunku Zduńskiej Woli wprowadzone zostaną zmiany w ruchu pociągów. Za część składów regionalnych i aglomeracyjnych obsługiwanych z Łodzi Kaliskiej pojadą autobusy. Niektóre pociągi nie będą zatrzymywały się na stacji lub pojadą w skróconej relacji.

  W kolejnych miesiącach będą prowadzone prace wykończeniowe, które pozwolą zwiększyć prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h. Zdemontowane zostaną m.in. tymczasowe rozjazdy w Dobroniu, które wybudowano na czas modernizacji, by utrzymać ruch pociągów między Łodzią a Zduńską Wolą. W związku z tym do 18 lutego między Łodzią Kaliską a Łaskiem za część pociągów będą nadal kursować autobusy.

  Nowością będą też piątkowe i niedzielne kursy Kolei Wielkopolskich na trasie Poznań Główny – Pabianice – Łódź Widzew.

   

  Aktualne informacje o kursowaniu pociągów w województwie łódzkim uwzględniono na plakatowych rozkładach oraz na stronie www.portalpasażera.pl

  Udostępnij