• Od piątku podziwiać można lodowego Mikołaja siedzącego na ławeczce w centrum handlowym Tkalnia. Dzieło stworzył Robert Burkat z grupy Ice Team, która dwukrotne zdobyła wicemistrzostwo świata w rzeźbieniu w lodzie.

  W piątkowy wieczór (11 grudnia) liczna grupa pabianiczan podziwiała pracującego na parkingu Tkalni rzeźbiarza. Artysta przy pomocy elektrycznej piły oraz świdrów i dłut wyrzeźbił w lodzie ławeczkę z siedzącym na niej Mikołajem.

  Była to już druga wizyta Roberta Burkata, rzeźbiarza i właściciela firmy Ice Team, w naszym mieście. Rok temu podziwialiśmy lodową ławeczkę z księżniczką Elsą.

  Firmę Ice Team Burkat założył w Poznaniu w roku 2005 roku.

  – Wcześniej miałem artystyczne zainteresowania, a pracując w podobnej francuskiej firmie, nauczyłem się artystycznego rzemiosła – powiedział nam twórca.

  Od piętnastu lat wraz z grupą Ice Team tworzy lodowe rzeźby w Polsce i za granicą. Uczestniczy również w festiwalach lodowych na całym świecie. Dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo świata na Alasce. Od 12 lat grupa organizuje w Poznaniu festiwale rzeźbienia w lodzie.

  – Bardzo nam się spodobał ten Mikołaj – podsumowali pracę artysty Jakub i Maja Wągrowscy, uczniowie SP nr 5. – Będziemy go tutaj odwiedzać.

  Udostępnij