• Pasażerowie komunikacji miejskiej w Pabianicach zyskali właśnie możliwość wniesienia opłaty za przejazd za pośrednictwem nowej aplikacji na telefon.

  – Można korzystać z kolejnej, trzeciej aplikacji mobilnej umożliwiającej zakup biletów przez smartfona, czyli mPay – informuje rzecznik prezydenta Aneta Klimek. – Przez aplikacje mobilne sprzedaje się około 2 procent biletów.

  Aplikacja mPay należy do najstarszego na polskim rynku dostawcy rozwiązań dla płatności mobilnych. Dostępne są wszystkie rodzaje biletów na przejazd autobusami MZK.

  „Szybko, wygodnie i bezpiecznie uregulujemy należność za pojedynczy przejazd, jak również zakupimy bilet okresowy (7-, 14-, 30- i 90-dniowy) w dogodnym dla siebie miejscu i czasie” – czytamy na stronie internetowej komunikacjapabianice.pl W aplikacji mPay dostępne są również bilety łódzkiej komunikacji miejskiej oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pasażerowie nadal mogą korzystać z dotychczasowych aplikacji SkyCash i moBilet.

  Jak opłacić przejazd w aplikacji mPay?

  Krok 1:

  Pobierz darmową aplikację na swój telefon ze sklepów Google Play, App Store lub Huawei App Gallery.

  Krok 2:

  Załóż osobiste konto, dzięki któremu opłacisz przejazd i skorzystasz z wielu innych pomocnych opcji.

  Krok 3:

  Zadbaj o środki, by móc „od ręki” regulować należności – zrobisz to wchodząc w zakładkę „Moje finanse”; w aplikacji możesz skorzystać z trzech źródeł płatności: przedpłaconej portmonetki, podpiętej karty płatniczej lub karty w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

  Krok 4:

  Realizuj szybkie i wygodne transakcje – aby opłacić przejazd autobusem kliknij w kafelek „Komunikacja miejska”, który znajduje się w zakładce „Produkty i usługi”.

  Warto przypomnieć, że od 7 stycznia bilety jednoprzejazdowe zastąpiono czasowymi, które umożliwiają przesiadanie się między autobusami MZK bez konieczności wnoszenia następnej opłaty. Bilety jednostrefowe są ważne 40 minut, a dwustrefowe obowiązują przez 60 minut.

  Udostępnij