• Młodzieżowy Dom Kultury już po raz 22. zorganizował ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka świąteczna – BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK”.

  Na konkurs wpłynęło 759 prac ze 108 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury, czyli artyści plastycy: Wanda Ugarenko, Magdalena Możdżeń i Benedykt Możdżeń, po obejrzeniu wszystkich kartek przyznali nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych nie zabrakło pabianiczan.

   

  I tak w kategorii 6 lat III miejsce zajęła Wiktoria Urbaniak z Młodzieżowego Dom Kultury (op. Ludmiła Morawska-Baykowska); w kat. 7 lat I miejsce – Zofia Wlazeł z SP nr 2 (op. Edyta Stępień); w kat. 8 lat I miejsce – Zuzanna Biskupska z SP nr 2 (op. Edyta Stępień), III miejsce – Jagoda Grochowska z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska), a wyróżnienia: Alicja Chudzińska z MDK (op. Anna Ucińska) i Zofia Serafin z MDK (op. Anna Ucińska); kat. 9 lat – wyróżnienia: Joanna Świeszczak z SP nr 2 (op. Edyta Stępień) i Małgorzata Nowicka z SP nr 2 (op. Edyta Stępień); kat. 10 lat – wyróżnienie Anastazja Basovych z MDK (op. Anna Ucińska); kat. 12 lat III miejsce – Iga Mikiewicz z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska), wyróżnienia: Kinga Chachuła z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska), Małgorzata Czajkowska z MDK (op. Anna Ucińska) i Martyna Kmin z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska); kat. 13 lat wyróżnienia: Jagoda Ucińska z MDK (op. Anna Ucińska) i Wiktoria Opałka z MDK (op. Jacek Kowalski); kat. 14 lat wyróżnienie Kinga Augustyniak z MDK (op. Jacek Kowalski); kategoria specjalna – nagroda Wojciech Gajzler z MDK (op. Jacek Kowalski) i Kinga Kruk z SP w Chechle (op. Anna Kruk).

  Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował wystawę pokonkursową, niestety, bez udziału nagrodzonych. Laureatów z Łodzi, Pabianic i okolic organizator prosi o odbiór nagród w sekretariacie MDK (ul. Pułaskiego 38). Dokładny termin można umówić pod numerem: (42) 215-20-93.

   

  Udostępnij