• Od poniedziałku, 11 stycznia, działa nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Mieści się na parterze PCM. Wejście od ulicy Wiejskiej.

    – Od dzisiejszego dnia od godziny 18.00 pierwszy dyżur Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej pełniony będzie w nowej – starej lokalizacji. Udało nam się przeprowadzić ostatecznie do wyremontowanych pomieszczeń. W piątek, 8 stycznia decyzją Wojewody Łódzkiego zamknięto u nas Oddział Covidowy i od tego momentu pracowaliśmy intensywnie nad otwarciem „nowego” SOR-u. Udało nam się. Od dzisiaj Pacjenci kierujący się do SOR proszeni są o korzystanie z wejścia od strony ulicy Wiejskiej. Działa winda z poziomu parkingu, podjazd dostępny jest wyłącznie dla karetek – poinformowało na swoim Facebooku Pabianickie Centrum Medyczne.

    Wyremontowany SOR nie mógł być wcześniej dopuszczony do użytku ze względu na panującą pandemię. Spowodowane było to dużą ilością pracy i brakiem odpowiedniej ilości kadry do jego obsługi. Placówka nie była w stanie obsadzić jednocześnie oddziału covidowego i oddziału ratunkowego. 6 stycznia zapadła decyzja wojewody łódzkiego o zamknięciu oddziału covidowego w szpitalu w Pabianicach. Zlikwidowany został 8 stycznia.

    – Potwierdzam, od wczoraj, od godziny 18.00 w nowej części jest uruchomiony SOR – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych szpitala. – Obiecaliśmy, że kiedy otrzymamy decyzję odnośnie zamknięcia oddziału covidowego, będziemy mogli skorzystać w pełni z personelu i polepszy nam się sytuacja kadrowa, to otworzymy oddział ratunkowy. Tak też się stało. W piątek zapadła decyzja prezesa o uruchomieniu SOR-u, w związku z powyższym od piątku przygotowaliśmy przeniesienie. Tak się szczęśliwie złożyło, że wczoraj byliśmy gotowi, by się uruchomić. Wiadomo, ten tydzień jest jeszcze rozruchowy, ale myślę, że pełną parą, ze wszystkimi udogodnieniami, ruszymy już od najbliższego poniedziałku.

    Udostępnij