• Pabianiczanie masowo udostępniają na Facebooku apel o oddawanie krwi dla 31-letniego Macieja, który właśnie dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę szpiku kostnego.

     „Cześć!  Nazywam się Maciej. Mam 31 Lat. Jestem osobą aktywną – do tej pory czerpałem z życia jak najwięcej. Zawsze pomagałem wszystkim, którzy tego potrzebowali. Niestety, 10 stycznia 2021 roku zdiagnozowano u mnie ostre zapalenie szpiku kostnego (AML). Aktualnie leżę w łódzkim szpitalu na oddziale hematologii, gdzie czeka mnie długa i ciężka droga do zdrowia. Tym razem ja proszę o Pomoc… POTRZEBNA JEST KREW niezbędna do mojego leczenia. Krew można oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa. Nieważna grupa krwi, proszę tylko zaznaczyć: Krew dla Maciej Kasza” – taki post pojawił się 15 stycznia na fanpejdżu Rap Lokalu, w którym Maciej prężnie działał jako DJ Dobry Maciej.

    O oddawanie krwi i szpiku kostnego dla swojego absolwenta i syna Małgorzaty Kaszy, nauczycielki wuefu, prosi również II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach. „Zróbcie to dla Maćka!!!” – nawołuje szkoła.

    Udostępnij