• 3 lutego w samo południe w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ulicy Waryńskiego nastąpiło oficjalne otwarcie sali informacji do obsługi pracodawców i osób bezrobotnych.

  W uroczystym otwarciu udział wziął starosta Krzysztof Habura, dyrektor urzędu Magdalena Werstak, członek zarządu powiatu Henryk Brzyszcz oraz pracownicy PUP-u. Dla przedstawicieli mediów, jako pierwszych gości świeżo otwartej sali, czekały upominki.

  – Chcielibyśmy pokazać Państwu naszą nową salę, o której zawsze marzyłam. Przedstawiamy efekt końcowy – powitała media i pracowników dyrektor Werstak. – Trzeba zaznaczyć, że sala spełnia przede wszystkim warunki dla osób niepełnosprawnych.

  Kilka miesięcy wcześniej była tutaj agencja banku PKO. Po 17 latach urząd wypowiedział umowę najmu i postanowił zaadaptować to pomieszczenie dla własnych potrzeb. Jak mówiła dyrektor, nie była to łatwa decyzja, ale placówka radzi sobie z nową sytuacją.

  – Chciałbym zwrócić uwagę, że ten obiekt jest pierwszym w tym roku, w którym obowiązuje nowa ustawa dotycząca pomocy i wsparcia osób niepełnosprawnych – zaznaczył Henryk Brzyszcz. – Pani dyrektor miała wpływ na ładny, estetyczny dobór kolorów. Interesanci będą się tutaj dobrze czuć.

  Nowa sala spełnia warunki o dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami i ma na celu poprawę standardu obsługi klientów urzędu. Petenci będą mogli bezpłatnie skorzystać z komputera czy telefonu, by móc wyszukiwać oferty i nawiązać kontakt z pracodawcami. Na ścianie wisi telewizor, na którym wyświetlane będą aktualne oferty pracy. Bezrobotny będzie mógł zapoznać się z usługami urzędu i ogłoszeniami. Petent złoży tutaj również wszelkie pisma i dokumenty – nie będzie musiał wchodzić do budynku, np. do sekretariatu. W okresie covidowym w sali będzie prowadzona również obsługa klientów.

  – W sali dostępna jest także lokalna prasa, biuletyny, informatory szkolne i teczki zawodowe – wylicza dyrektor Werstak. – Chciałabym bardzo podziękować starostwu, że przeznaczyło środki na tę salę. Gdyby nie te pieniądze, to nie można byłoby tego zrealizować. Odchodzimy od koloru intensywnie zielonego, przebijamy nasz kolor nowoczesnością w postaci szarości.

  Remont kosztował 74.000 złotych. Same prace budowlane pochłonęły około 26.000 zł. Sala rozpocznie swoją działalność już jutro, 4 lutego, o godzinie 8.00. Najpierw ruszy nabór Krajowego Funduszu Szkoleniowego. PUP cieszy się, że powoli wraca do pracy.

  W ostatnim czasie urząd zdziesiątkował COVID-19. Teraz już wszyscy są przetestowani i zdrowi.

  – To kolejny przykład naszego działania zmierzającego ku łamaniu barier architektonicznych i poprawieniu dostępności i jakości usług. Takie działania będziemy prowadzić także w innych jednostkach powiatowych – mówił starosta. – Efekt jest jak widać bardzo dobry. Do tego ładny i estetyczny. Wykorzystam tę okazję, by podziękować pracownikom i dyrekcji PUP-u, bo w czasie pandemii byli na pierwszej linii frontu.

  Warto wspomnieć, że pabianicki PUP otrzymał od wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii dyplom za zaangażowanie i wdrażanie Tarczy Antykryzysowej w 2020 roku.

  W powiecie mamy ponad 3.000 zarejestrowanych bezrobotnych.

  Udostępnij