• News will be here
 • Za nami finał powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”.

  Organizatorem był pabianicki oddział PTTK, współorganizatorem Starostwo Powiatowe, a patronat objął senator Maciej Łuczak.

  – Udział w konkursie uczy szacunku i pogłębia więź z miejscem, w którym żyje młodzież. Przybliża przeszłość i tradycje, kształtuje postawy patriotyczne – powiedział Sławomir Szczesio, prezes oddziału PTTK.

  Na tegoroczny konkurs wpłynęło 29 prac literackich i multimedialnych, indywidualnych i zbiorowych. Jury w składzie: Sławomir Szczesio, Aneta Piechowska i Aleksander Duda, wybrało laureatów.

  Za prace literackie w kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali: I m. – Małgorzata Cholewińska (SP 13, opiekun Edyta Makowska), II m. – Alicja Dzbik iIII m. – Wiktoria Biniek (obie prace z SP w Woli Zaradzyńskiej, opiekun Sylwia Krieger). W kategorii szkół ponadpodstawowych: Grand Prix zdobył Dawid Świerkowski (ZS nr 1, op. Dominika Krawczyk), I m. – Maciej Rosiński, Fabian Bednarek (ZS w Ostrowie, op. Ewa Rosińska).

  Nagradzano prace multimedialne: w kat. szkół podstawowych Grand Prix – Alicja Firaś (SP w Woli Zaradzyńskiej,op. Sylwia Krieger); ex aequo: I m. – Kamil Markus (SP 9, op. Anna Szmidt-Pawłowska), I m. – Piotr Stasiak (SP w Woli Zaradzyńskiej, op. Małgorzata  Stasiak) oraz I m. – Tomasz Bartoszek, Antoni Jurga, Oskar Wesołowski (SP 9, op. Anna Szmidt-Pawłowska). W kategorii szkół ponadpodstawowych: I m. – Jakub Gasewicz (II LO, op. Rafał Maj) oraz I m. – Łukasz Przybył i Adam Guminiak (ZS nr 1, op. Bogumiła Przybył).

  Ze względu na pandemię laureatów nagradzano podczas trzech uroczystych spotkań: w Urzędzie Miejskim w Pabianicach, Urzędzie Gminy w Ksawerowie i w Biurze senatora Macieja Łuczaka. Nagrody ufundowali: senator RP Maciej Łuczak, Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Gmina Ksawerów i oddział PTTK Pabianice.

  Udostępnij