• News will be here
 • Jutro (11 czerwca) mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego czeka wyjątkowe wydarzenie – wielkie otwarcie zmodernizowanego targowiska miejskiego przy ulicy Sucharskiego.

  Po kilku miesiącach pracy i zakupów w zastępczej lokalizacji na placu Wolności handlowcy i kupujący wrócą w dobrze znane, ale całkowicie odmienione miejsce na osiedlu Sucharskiego w Konstantynowie Łódzkim.

  Trzeba przy tym zaznaczyć, że wyremontowany rynek prezentuje się bardzo ładnie – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Referatu Strategii Promocji i Rozwoju Miasta. – Nowe targowisko nie będzie zwykłym placem handlowym. Oprócz podstawowej funkcji zgłasza aspiracje do stania się drugim centrum Konstantynowa Łódzkiego. Na terenie targowiska docelowo mają się odbywać także inne wydarzenia. Już teraz zapowiadają się bardzo ciekawie. To między innymi jarmark świąteczny, dożynki, wystawy lokalnych twórców, kino letnie, a nawet pokazy mody.

  Modernizacja rynku umożliwiła utworzenie 185 miejsc handlowych. Znaczna część z nich została zadaszona. W ramach remontu wzniesiono również kioski handlowe, które są ustawione obok siebie i są identyczne. Zmodernizowana przestrzeń targowa, oprócz zadaszonych stanowisk handlowych, uzyskała także budynek sanitarny, nowe oświetlenie oraz sieć monitoringu. Ponadto wprowadzono pas zieleni, który oddziela plac targowy od ulicy Sucharskiego. Targowisko stanie się dzięki temu odrębnym ciągiem pieszo-jezdnym szerokim na 6 metrów. Istotnym elementem przebudowy rynku stały się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

  Organizacja zapowiadanych imprez nie byłaby jednak możliwa bez znakomitego projektu, który stworzył architekt Arkadiusz Kiszczuk, mieszkaniec Konstantynowa. Zdaniem burmistrza Roberta Jakubowskiego projektant doskonale zrozumiał ideę, która ma towarzyszyć temu miejscu i zaprojektował targowisko w taki sposób, aby było funkcjonalne, ale również, żeby było ciekawym obiektem architektonicznym spełniającym inne funkcje – dodaje rzeczniczka.

  Przedsmak wydarzeń kulturalnych, które będą miały miejsce na konstantynowskim targowisku, czeka mieszkańców już jutro o godz. 14.00. Odbędą się m.in. występy zespołów ludowych i kapeli folkloru miejskiego, pokazy taneczne, koncert kataryniarza i wystawa zdjęć „Targowisko miejskie wczoraj i dziś”. Będą także żywe maskotki i pokazy chodzenia na szczudłach oraz… smażenia placków ziemniaczanych. Chrzest bojowy przejdzie również podstawowa funkcja konstantynowskiego rynku, a więc funkcja handlowa, która zostanie przetestowana przez lokalnych kupców.

  Udostępnij