• News will be here
 • Młodzieżowy Dom Kultury udostępnił protokół z 21. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Człowiek w ruchu”.

  Na konkurs wpłynęło 613 prac z 78 placówek oświatowych i kulturalnych. Inspiracją dla twórców miały być różne zachowania człowieka we wszelkich formach aktywności (taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja).

  W skład jury weszli plastycy: Benedykt Możdżeń, Magdalena Możdżeń i Wanda Ugarenko. To oni przyznali nagrody i wyróżnienia w 11 kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych są również pabianiczanie.

  W kategorii 6 lat nagrodę otrzymała Ida Zagórowska i Aniela Wołosz z MDK, a wyróżnienie – Roksana Rucińska z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska). W kat. 7 lat wyróżnienie: Kornelia Komar i Zofia Kowalska z MDK (op. Jacek Kowalski). W kat. 8 lat nagrodę otrzymali: Karol Dyba z SP nr 2 (op. Edyta Stępień) i Jakub Walczak z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska). Wyróżnienia: Iga Dudak i Michalina Lewandowska z SP nr 2 (op. Edyta Stępień) oraz Henryk Urbański z MDK (op. Jacek Kowalski). W kat. 9 lat nagrody: Nadia Bamberska i Róża Krzesińska z MDK (op. Anna Ucińska). W kat. 10 lat nagrody: Małgorzata Nowicka i Iga Gogulska z MDK (op. Anna Ucińska). W kat. 11 lat nagrody: Anastazja Basovych i Janina Krzesińska z MDK (op. Anna Ucińska). W kat. 12 lat wyróżnienia: Szymon Michalak i Anna Pęczek z MDK (op. Jacek Kowalski). W kat. 13 lat wyróżnienie: Emilia Trzeszczak z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska). W kat. 14 lat wyróżnienie: Jagoda Ucińska z MDK (op. Anna Ucińska). W kat. 15 i więcej lat nagroda Michalina Kotlarek (15 lat) z MDK (op. Ludmiła Morawska-Baykowska). Kategoria specjalna nagroda: Wojciech Gajzler z MDK (op. Jacek Kowalski).

  Wszystkim nagrodzonym młodym plastykom serdecznie gratulujemy.

  Udostępnij