• News will be here
 • 13 czerwca (niedziela) nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów. Uruchomiony zostanie nowy przystanek Łódź Retkinia, na który z Pabianic dojedziemy w 9 minut. Od 26 czerwca będą nocne wakacyjne pociągi m.in. nad morze i na Podkarpacie.

  Nowy kolejowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 czerwca do 28 sierpnia.

  Na nowym przystanku osobowym Łódź Retkinia zatrzymywać się będą wszystkie pociągi jadące z Pabianic do Łodzi (Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PolRegio i Kolei Wielkopolskich) z wyjątkiem pospiesznych spółki PKP InterCity. Z naszego miasta dojedziemy tam w 7-9 minut.

  W rozkładzie jazdy od 26 czerwca pojawią się nowe nocne połączenia dalekobieżne spółki PKP InterCity. Pociąg TLK „Korsarz” zawiezie nas do Gdańska (w około 5 godzin) oraz dalej na Hel i do Łeby (dojazd tam zajmie o 3 godziny dłużej). Pociąg odjedzie z Pabianic (w zależności od daty) o godz. 2.07 albo 2.20. W przeciwnym kierunku TLK „Korsarz” pojedzie do Krakowa o godz. 2.11 lub 2.20.

  Pociąg TLK „Bursztyn” pojedzie do Kołobrzegu (podróż zajmie niecałe 7 godzin). Z Pabianic odjedzie o 2.06 lub 2.16. W przeciwnym kierunku TLK „Bursztyn” zapewni dojazd przez Kraków i Rzeszów do Przemyśla (odjazd o 2.41).

  W rozkładzie jazdy nadal będzie jedna para pociągów przyspieszonych ŁKA jadących z Łodzi do Sieradza w godzinach porannych i popołudniowych. Trasę z Sieradza do Pabianic pociąg ten pokonuje w 28 minut, a z Łodzi Kaliskiej do Pabianic w 10 minut.

  Popołudniowy pociąg ŁKA przyspieszony (odjazd z Łodzi Fabrycznej od poniedziałku do piątku o 15.27) pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Zgierz – Łódź Kaliska – Pabianice – Sieradz. Czas przejazdu z Łodzi Fabrycznej do Pabianic wyniesie 58 minut.

  Od 13 czerwca do 16 sierpnia PKP PLK będzie prowadzić prace związane z modernizacją mostu na odcinku Zduńska Wola – Sieradz oraz z modernizacją łącznicy kolejowej ze stacji Zduńska Wola Karsznice. Z tej przyczyny 6 pociągów ŁKA zostanie zastąpionych Zastępczą Komunikacją Autobusową na odcinku Zduńska Wola – Sieradz.

  Udostępnij