• Finałowa gala Miss Nastolatek Ziemi Łódzkiej 2021 odbyła się wczoraj (30 czerwca) w Monopolis w Łodzi. Dwie z naszych czterech reprezentantek mają ogromne powody do radości.

  Wśród 14 kandydatek do tytułu Miss Nastolatek Ziemi Łódzkiej znalazły się cztery dziewczyny z terenu naszego powiatu. Była to 17-letnia Weronika Krata z Ksawerowa, 17-letnia Oliwia Długosz z Górki Pabianickiej, 16-letnia Klaudia Ciniewska z Chechła Pierwszego i 17-letnia Oliwia Chałupka z Ksawerowa.

  I Wicemiss została Oliwia Długosz. Jak nam zdradziła, w chwili ogłoszenia werdyktu emocje wzięły górę, a łzy wzruszenia cisnęły się do oczu.

  Sukcesem było już̇ zostanie jedną z finalistek. Później wszystko toczyło się bardzo szybko. Miałyśmy bardzo mało czasu na przygotowania – opowiada Oliwia. – Byłam skupiona na poznaniu uczestniczek i opanowaniu choreografii, w której nie czułam się̨ komfortowo. Od dziecka jeżdżę konno, chodzę na basen. Taniec był mi trochę obcy.

  I Wicemiss przyznaje, że atmosfera konkursy była bardzo przyjemna i sympatyczna.

  Nie odniosłam wrażenia, że biorę udział w konkursie. Atmosfera była przyjazna, polubiłam wszystkie uczestniczki i życzyłam każdej jak najlepiej. Myślałam bardziej o fajnej przygodzie, a nie o wygranej – mówi 17-latka. – Oczywiście bardzo się̨ ucieszyłam. Emocje były ogromne, nie obyło się̨ bez wzruszenia. Łzy napłynęły do oczu, kiedy znalazłam się w ramionach rodziców gratulujących mi sukcesu.

  Na III Wicemiss wybrano kolejną mieszkankę naszego powiatu – Weronikę Kratę. Dodatkowo otrzymała ona tytuł Miss Publiczności i tytuł Miss od marki Mari Mari, produkującej odzież damską.

  Od małego marzyłam, żeby wziąć udział w takim konkursie. Jako mała dziewczynka zakładałam za duże szpilki mamy, sukienki i próbowałam w nich chodzić́ – wspomina Weronika. – Uznałam, że teraz jest odpowiedni czas, by spróbować́ swoich sił.

  Ksawerowianka nie spodziewała się jednak aż tylu tytułów.

  –  Było to dla mnie ogromne zaskoczenie! Jestem bardzo wdzięczna za takie wyróżnienie i jest mi przeogromnie miło – cieszy się nastolatka. – Jak zareagowałam na wyniki? Jak odpowiem, że byłam bardzo szczęśliwa, nie będzie to zaskoczeniem. Udało mi się̨ spełnić́ marzenie, którym był już sam udział w konkursie, nie wspominając o osiągnieciu tak wspaniałych tytułów.

  Nasz reprezentant w konkursie na Mistera Ziemi Łódzkiej Aleksander Rogalewicz z Pabianic niestety nie zdobył żadnego tytułu.

  foto: Marta Żylak

  Udostępnij