• Od stycznia 2021 obowiązuje umowa na realizację programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców naszego powiatu.

  Trzyletnia umowa ze rzgowską spółką Gameta-Szpital na realizację programu polityki zdrowotnej „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Powiatu Pabianickiego w latach 2019-2023” przewiduje dofinansowanie do leczenia dla 75 par. To 25 par rocznie.

  Jest to kontynuacja umowy na lata 2019-2020, która była pierwszą umową od momentu wejścia w życie w roku 2019 programu in vitro w powiecie pabianickim, z której skorzystało 50 par, po 25 w latach 2019-2020 – mówi Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

  W ostatnich dniach wpłynęło przygotowane przez Gameta-Szpital sprawozdanie z realizacji programu za II kwartał 2021 roku. Na 30 czerwca liczba par zakwalifikowanych do programu w bieżącym roku wynosi 25.

  Zainteresowanie programem wśród mieszkańców powiatu jest ogromne. Już podczas II kwartału wykorzystano roczny limit miejsc dla par zgłaszających chęć udziału w programie – dodaje rzeczniczka. – Z naszego programu korzystają mieszkańcy wszystkich gmin znajdujących się na terenie powiatu. Świadczą o tym również statystyki narodzin.

  Do 30 czerwca liczba dzieci narodzonych dzięki wsparciu powiatu wynosi 20 (11 chłopców, 9 dziewczynek). W naszym mieście urodziło się 13 niemowląt, a w gminie Lutomiersk 2. W Konstantynowie Łódzkim, gminie Pabianice, gminie Ksawerów, gminie Dobroń i gminie Dłutów na świat przyszło po 1 dziecku.

  Skuteczność programu wynosi około 44%.

  Udostępnij