• Dzisiaj na drogach naszego województwa przeprowadzona zostanie akcja „Motocykliści”.

  Celem policyjnych działań będzie ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz zapobieganie brawurowej i niebezpiecznej jeździe.

  Okres wakacji i ciepłe dni sprawiają, że wiele osób przesiada się z samochodu na motocykl. Niestety, wraz ze wzrostem ich liczny na drogach wzrasta też liczba zabitych i rannych motocyklistów. W zdarzeniach drogowych są oni zarówno pokrzywdzonymi jak i sprawcami wypadków mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Wśród osób, które preferują taki sposób przemieszczania się, jest wielu pasjonatów, dla których jazda na motocyklu to swego rodzaju sposób na życie. Z reguły jeżdżą oni zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg. Niestety, obserwujemy również takie osoby, które nigdy nie powinny wsiadać na motocykl.

  W celu ograniczenia wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a tym samym w celu poprawy bezpieczeństwa ich samych, jak i innych użytkowników dróg, policjanci przeprowadzą na drogach garnizonu łódzkiego działania „Motocykliści”.

  W okresie trwających „Bezpiecznych Wakacji 2021” od 25 czerwca do 20 lipca odnotowano 24 wypadki z udziałem motocyklistów, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 24 zostało rannych. 35 zdarzeń zakwalifikowano jako kolizja drogowa.

  Według danych statystycznych w województwie łódzkim, od początku 2021 roku do 20 lipca mieliśmy 85 wypadków z udziałem motocyklistów w których śmierć poniosło 12 z nich, a 75 zostało rannych. Ponadto 155 zdarzeń zakwalifikowano jako kolizja drogowa.

  Udostępnij