• 10 sierpnia ruszyła budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Kopernika, od Brackiej do Piotra Skargi.

  To liczący 450 metrów fragment dłuższego odcinka, który dojdzie do ul. Grota Roweckiego. Ścieżki będą miały nawierzchnię asfaltową. Trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy.

  Całe przedsięwzięcie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie 13 kilometrów dróg rowerowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej” współfinansowanego ze środków unijnych i budżetu państwa – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Przypomnijmy przedsięwzięcie dotyczy następujących ulic: Łaska, Wiejska na odcinku od Miodowej do Skrajnej, ul. Skośna oraz wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w Targową,  ul. Partyzancka na odcinku od Sikorskiego do Widzewskiej, ul. Bugaj i Kopernika na odcinku od Grota Roweckiego do Skargi oraz ul. 20 Stycznia na odcinku od Grota Roweckiego do Rydzyńskiej, ul. Wiejska na odcinku od Jana Pawła II do Łaskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowa na odcinku od Jana Pawła II do Orlej, ul. Śniadeckiego, ul. Szarych Szeregów, ul. Moniuszki na odcinku od Wiejskiej do Śniadeckiego.

  Ponadto inwestycja obejmuje ustawienie infrastruktury rowerowej, doświetlenie 29 przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi, a także budowę oświetlenia drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Wiejskiej, na odcinku od Miodowej do Skrajnej i na ulicy Skośnej – dodaje rzeczniczka.

  Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Drogowy sp. z o.o. sp.k. z Łodzi.

  Udostępnij