• Pierwsze spotkanie podróżnicze, po półtorarocznej przerwie, odbyło się w piątek, 3 września, w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach. Gośćmi spotkania „Skuterowa podróż w czasach pandemii”  byli Wojciech Hankiewicz i Norbert Kaszycki, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych… z wypadkami motocyklowymi na Sri Lance i w Wietnamie.

  – Cieszę się, że miłośnicy podróżowania po Polsce i świecie będą znowu mogli się u nas spotykać co dwa tygodnie, chociaż nadal obowiązują obostrzenia co do liczby osób – powiedziała Marzena Litman, dyrektor MBP.

  Wojciech Hankiewicz z Ksawerowa to autor 4 książek podróżniczych.  W lutym ubiegłego roku zorganizował wyprawę po Sri Lance i na Malediwy. Gdy jechał skuterem, wjechał w niego z wielką prędkością inny motocykl.

  – Wylądowałem w szpitalu z połamanymi żebrami i obojczykiem. Leżałem w sali liczącej 70 łóżek – wspomina podróżnik.  – A dlaczego skuter, bo to najlepszy pojazd do podróżowania. W każdej wiosce można go naprawić i nie ma kłopotów z częściami.

  Swoje przeżycia na Sri Lance Hankiewicz opisał w książce „Uwięziony, czyli skuterowa podróż w czasach pandemii”.

  Drugim bohaterem spotkania był Norbert Kaszycki z Łodzi  – twórca blogu tv vagabundus, który opowiedział  o  wypadku motocyklowym w Wietnamie.

  – Za dwa tygodnie wystąpi Mariusz Łaniewski, który zaprezentuje trzy ostanie wyprawy do Afryki – zaprosił Aleksander Duda, organizator spotkań Klubu Podróżnika PTTK.

  Udostępnij