• Od soboty do czwartku (11-16 września) w związku z realizacją zdjęć do filmu historycznego „Pogrom 1905. Miłość i hańba” zostaje wprowadzona tymczasowa zmiana trasy linii autobusowych 3, 4 i 6 oraz weekendowych kursów linii D.

  Autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Warszawską do Konstantynowskiej i dalej stałą trasą do Sikorskiego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Autobusy linii 4, 6, D z Waltera Jankego pojadą stałymi trasami do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Stary Rynek do Zamkowej i następnie bez zmian. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Na ul. Sobieskiego przy ul. ks. Piotra Skargi zostaną uruchomione przystanki tymczasowe w obydwu kierunkach.

  – Z powodu konieczności skierowania autobusów objazdem ulicą Piotra Skargi od 11 do 16 września na odcinku od ulicy Sobieskiego do Kopernika będzie dodatkowo obowiązywał zakaz zatrzymywania się także po stronie południowej, pod rygorem odholowania – mówi Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji UM.

  Dziś, 6 września, na płycie Starego Rynku utworzono parking zastępczy dla mieszkańców ulic: Kościelna, Bóźniczna, Szewska, Poprzeczna, które zostaną wyłączone z ruchu samochodowego na czas kręcenia zdjęć. Realizacja zdjęć do „Pogromu 1905r.” planowana jest w dniach 12-14 września.

  Udostępnij