• News will be here
 • O godz. 14.00 we Dworze Kapituły Krakowskiej nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie prezydenta Grzegorza Mackiewicza na kolejną kadencję. Powołał on swoich zastępców.

  W trakcie dzisiejszej (7 maja) pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej prezydent Grzegorz Mackiewicz został oficjalnie zaprzysiężony na trzecią kadencję. Treść ślubowania powtarzał za nowo wybraną przewodniczącą RM Iwoną Marczak. Później nastąpiło uroczyste podpisanie aktu.

  – Chciałbym podziękować wam wszystkim za to, że tutaj jesteście. Dziękuję mojej kochanej żonie, moim dzieciom, najbliższej rodzinie. Dziękuję wszystkim honorowym obywatelom i zasłużonym miasta Pabianic. Dziękuję panu posłowi Krzysztofowi Haburze, że mimo tylu obowiązków jest tutaj z nami. Dziękuję nowo wybranym władzom powiatu pabianickiego. Wszystkim wójtom gmin ościennych, którzy przybyli na tę uroczystość. Serdecznie dziękuję, że są z nami służby mundurowe, działacze społeczni, polityczni, ludzie świata sportu, kultury i sztuki, również przedstawiciele świata biznesu. Dziękuję, że są radni poprzednich kadencji i tej obecnej oraz wszyscy współpracownicy i cała administracja publiczna – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Moi kochani, prezydent Pabianic to jest symbol, ale tak naprawdę każdy z was codziennie swoją pracą dokłada cegiełkę do życia tego miasta. Każdego dnia poprzez dobrze wykonywany mandat, który otrzymujemy, dobrze wykonywaną pracę, poprzez dobrze spełniony obowiązek dokładamy cegiełkę do tego, by nasze Pabianice były piękne, rozwijały się i żeby były naszą wspólną dumą. Ja jestem dumny z Pabianic i wiem, że każdy z was z osobna też jest dumny z naszego miasta. Jestem przekonany, że tak, jak ta poprzednia kadencja była sukcesem, tak i ta rozpoczynająca się dziś również będzie naszym wspólnym sukcesem. Jestem przekonany że zrobimy to wspólnie i razem.

  Następnie prezydent Mackiewicz powołał swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem została ponownie Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, a drugim – Dawid Zakrzewski. Otrzymali oni tradycyjne tabliczki ze swoimi nazwiskami.

  Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, były wiceprezydent (a obecny, wczoraj wybrany przewodniczący Rady Powiatu) Marek Gryglewski oraz skarbnik miejska Katarzyna Muszyńska na ręce Grzegorza Mackiewicza złożyli wyjątkowy prezent – ster statku. To życzenie, by miasto płynęło dalej i omijało wszystkie sztormy.

  Gratulacjom nie było końca. By powinszować nowemu-staremu prezydentowi ustawiła się długa kolejka. 

  Przypomnijmy, że wczoraj odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu. W jej trakcie poznaliśmy nowego starostę (Arkadiusz Jaksa), przewodniczącego RP (Marek Gryglewski) i jego zastępców (Anna Bujacz, Łukasz Stencel). Nie wybrano zarządu, bo obrady przerwano. Kontynuacja jutro o godz. 13.00.

  Udostępnij