• W sobotę, 11 września, o godzinie 10.00 Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaprasza na Rowerowy Rajd Ekologiczny „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”.

  Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko” realizowanego przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Start i meta: Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa”, ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” 12.

  Rajd jest wydarzeniem plenerowym o charakterze rekreacyjno-sportowym promującym prozdrowotny styl życia oraz wiedzę ekologiczną z zakresu ochrony przyrody i zasobów wodnych. Jest to aktywna metoda prowadzenia edukacji ekologicznej w terenie na świeżym powietrzu. Trasa rajdu obejmuje drogę do pomnika przyrody „Duża Woda”, znajdującego się w okolicy Mogilna i Chechła. Jest to bagno w otoczeniu przepięknego lasu, chroniącego faunę i florę.

  Uwaga, uczestnicy rajdu zostaną podzieleni na kolumny nie więcej niż 15 rowerzystów, z zachowaniem odległości min. 200 m pomiędzy kolumnami.

  Na mecie rajdu uczestnicy będą mogli posilić się posiłkiem regeneracyjnym, napić się „kranówki” oraz wziąć udział w konkursach ekologicznych przygotowanych przez Partnerów rajdu, czyli: MUKS Włókniarz, Grupę Wolontarystyczną „Agrafka”, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej PABIKS, Strefę Ruchu i Ochotniczą Straż Pożarną.

  Dodatkowo będzie można skorzystać z usługi znakowania rowerów przez Straż Miejską oraz zapoznać się z ofertą badań profilaktycznych organizowanych przez Pabianickie Centrum Medyczne. Ponadto  wydarzenie uatrakcyjni obecność Miss Polski, Miss Województwa Łódzkiego oraz Mistera Województwa Łódzkiego.

  Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Pabianic i Starosta Pabianicki.

  Udostępnij