• W sobotę, 15 stycznia, w Powiatowej Hali Sportowej odbył się VII Halowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyły Pabianice, Piątkowisko, Kazimierz i Dłutów.

  Do najlepszej czwórki turnieju awansowały zespoły: Orzeł Piątkowisko, MUKS Włókniarz Pabianice, GLKS Dłutów oraz KS ORZEŁ Kazimierz.

  „Po dużych emocjach i konkursach rzutów karnych w wielkim finale zameldowały się zespoły z Piątkowiska oraz Dłutowa. W małym finale zwyciężyła drużyna z Kazimierza, broniąc tym samym trzeciego miejsca, jakie zdobyli rok temu. W meczu tym pokonali obrońców turnieju MUKS Włókniarz Pabianice 2:1. Mecz finałowy to kolejna dawka emocji. Ostatecznie wygrał Orzeł Piątkowisko 1:0, jednak na 20 sekund przed końcem drużyna GLKS Dłutów miała wyborną okazję do strzelenia wyrównującej bramki. Bramkarz Orła Mariusz Bogdan w kapitalnym stylu obronił uderzenie i tym samym gracze drużyny mogli świętować pierwsze w historii mistrzostwo dla swojego klubu, dodajmy, że w zupełności zasłużone” – czytamy w facebookowej relacji Konstantynowskiej Akademii Sportu, współorganizatora rozgrywek.

  Królem Strzelców został Dominik Drąg z GLKS Dłutów (3 bramki). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mariusza Bogdana z Orła Piątkowisko, najlepszym bramkarzem – Adriana Nowackiego z MUKS Włókniarz Pabianice, najlepszym obrońcą turnieju – Grzegorza Piasnego z KS ORZEŁ Kazimierz, a najlepszym technikiem turnieju – Damiana Majka z Orła Piątkowisko.

  Dziękujemy panu Jackowi Wróblewskiemu, członkowi zarządu powiatu, za obecność podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych zespołów oraz za pomoc i wsparcie podczas turnieju – mówią członkowie Konstantynowskiej Akademii Sportu. – Osobne podziękowania kierujemy również do całego starostwa za współorganizację tego wydarzenia, które już na stałe weszło w harmonogram imprez sportowych w naszym powiecie i w każdym roku rozpoczynamy sportową rywalizację właśnie tym turniejem. Dziękujemy za pomoc w współorganizacji turnieju gminie Lutomiersk, Pabianice, Dobroń oraz Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej. Wszystkim obecnym drużynom dziękujemy za udział w zawodach. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Do zobaczenia za rok podczas ósmej edycji turnieju!

  foto: Hattrick.tv, zbiory własne

  Udostępnij