• W ostatnich dniach policjanci z pabianickiej drogówki „wręczyli” kolejne mandaty po nowych, wyższych stawkach. Ukarano sprawcę kolizji i pijanego rowerzystę.

    21 stycznia około godz. 14.00 funkcjonariusze otrzymali powiadomienie o kolizji drogowej w Ksawerowie przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Łaskiej. Kierowca citroena nie ustąpił pierwszeństwa jadącej z przeciwnego kierunku kierującej skodą. Doszło do zderzenia pojazdów.

    30-letni pabianiczanin za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500 złotych – informuje podkom. Ilona Sidorko. – Dzień później, 22 stycznia w godzinach dopołudniowych w Pabianicach na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali 29-latka kierującego rowerem. Był pijany.

    Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wycieczka rowerowa zakończyła się wysokim mandatem – 2.500 złotych.

    Na szczęście, tym razem przez lekkomyślne zachowania kierowców nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy jednak, aby przestrzegać przepisów, nie tylko ze względu na wysokie mandaty, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – dodaje funkcjonariuszka.

    Udostępnij