• Kontrola drogowa na terenie Pabianic skutkowała zatrzymaniem obywatela Bułgarii, który był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym i zabójstwa.

    28 stycznia około godz. 10.30 policjanci z pabianickiej drogówki na skrzyżowaniu ul. Świetlickiego i Nawrockiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. To miała być zwykła kontrola stanu trzeźwości.

    Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni obywatel Bułgarii jest poszukiwany przez Interpol za zbrodnię zabójstwa, a także za spowodowanie urazu powodującego śmierć. Przestępstw dopuścił się na terenie Bułgarii i tam zostanie rozliczony przez tamtejszy sąd. Sprawca natychmiast trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko.

    Międzynarodowa współpraca służb pozwala na zatrzymywanie osób, które usiłują uniknąć poniesienia konsekwencji swoich czynów poprzez ucieczkę za granicę. Między innymi takimi działaniami zajmuje się Interpol, czyli policyjna organizacja skupiająca blisko 200 krajów. 

    foto: Spotted: Pabianice

    Udostępnij