• News will be here
 • Pabianiccy kryminalni zatrzymali dziś, 28 lutego, poszukiwanego do odbycia kary 24-latka. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu. W akcji udział wzięli kontrterroryści i negocjatorzy.

  W poniedziałek, 28 lutego, nasi funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przy ul. Pułaskiego może przebywać młody mężczyzna poszukiwany listem gończym przez pabianicką prokuraturę i trzema zarządzeniami sądu za m.in. kradzież rozbójniczą.

  Kiedy mundurowi przed południem zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania zajmowanego przez  matkę 24-latka, młody człowiek natychmiast zorientował się, że ma to związek z jego przestępczą działalnością – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Pabianiczanin zabarykadował się w lokalu, z którego początkowo nie chciał wypuścić także członków rodziny.

  Komendant powiatowy insp. Jarosław Tokarski podjął decyzję o wsparciu w działaniach policjantów z samodzielnego pododdziału konterrorystycznego policji z Łodzi oraz policyjnego negocjatora.

  Poszukiwany wypuścił z mieszkania przetrzymywane osoby, jednak nie chciał opuścić pomieszczeń, krzycząc, że odbierze sobie życie. Działania były natychmiastowe – dodaje rzecznik.

  Policjanci weszli do mieszkania siłowo i obezwładnili poszukiwanego. Zatrzymany 24-latek trafił już do aresztu.

  foto: policja

  Udostępnij