• Racibórz był gospodarzem mistrzostw Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które rozegrano 8 i 9 kwietnia. O medale walczyło 123 zawodników z 43 klubów.

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy PTC. Mateusz Kłębowski w kategorii 82 kilogramów i Miłosz Domagała w kategorii 87 kg.

– Był to udany występ wszystkich zawodników, a w szczególności Mateusza i Miłosza – mówi trener Grzegorz Szyszka. – W przypadku Mateusza, który miał długą przerwę w treningu z powodu kontuzji, start był niepewny, a była to ostatnia szansa startu w juniorach. Mateusz potwierdził jednak świetną formę, zdobywając brązowy medal. Dla Miłosza był to pierwszy start w grupie juniorów i jak się okazało bardzo udany.

Mateusz w walce półfinałowej przegrał z zawodnikiem Olimpijczyka Radom Klaudiuszem Matyją, natomiast w walce o brązowy medal wygrał z Marcinem Choroszuchem z Podlasia Białystok na przewagę techniczną.

Miłosz w półfinale uległ Damianowi Karbusowi z ZKS Koszalina, a w walce o brąz pokonał gospodarza zawodów Andrea Ratajczyka (Unia Racibórz), również wygrywając na przewagę techniczną.

W zawodach startowało jeszcze trzech zawodników PTC: Szymon Pusz (VIII miejsce), Kacper Sobczyk (XIV m.). W kategorii 72 kg był to ich pierwszy start w mistrzostwach Polski juniorów. Wiktor Powalski (kat. 67 kg) zajął miejsce XI.

* * *

W Raciborzu wystąpił również jeden reprezentant ASW NELSON Pabianice Igor Saktura w kategorii 72 kg. W pierwszej walce uległ 0:8 reprezentantowi AKS Piotrków Tryb., późniejszemu srebrnemu medaliście Maksymowi Zabołotnemu (zawodnik z Ukrainy). W grupie B Igor bardzo dobrze walczył, wygrywając trzy kolejne pojedynki, jednak w walce, która dawała mu prawo walki o brąz, uległ reprezentantowi gospodarzy i ostatecznie zajął VII miejsce. Na pierwszy historyczny medal MP klub ASW NELSON musi jeszcze poczekać.