• 7 i 8 maja zawodnicy UKS Korona walczyli o medale na dwóch turniejach: w Solcu Kujawskim i Częstochowie. Siedmioro badmintonistów przywiozło do Pabianic aż dziewięć medali.

  Do Solca Kujawskiego na krajowy turniej młodzika i młodzika młodszego pojechali: Julia Koralewska, Kamil Markus i Agnieszka Kopka. Każdy z zawodników wywalczył po dwa medale. W kategorii młodzik dwa złote krążki zdobył Kamil Markus: w grze mieszanej z Aleksandrą Kurkiewicz i w grze podwójnej z Igorem Skolimowskim. W tej samej kategorii Julia Koralewska wywalczyła złoto w grze podwójnej z Aleksandrą Kurkiewicz i brąz w grze pojedynczej. Agnieszka Kopka w kategorii młodzik młodszy dwa złote medale: w grze pojedynczej i w grze podwójnej z Antoniną Wnuk.

  Do Częstochowy na krajowy turniej młodzika i młodzika młodszego wybrali się: Maria Kisiel, Amelia Kisiel, Jakub Krupowczyk i Maciej Siewiaszczyk. Niestety, Kuba i Maciek nie zdołali wyjść z grup.

  Siostry Marysia i Amelia przywiozły z turnieju trzy medale. Maria wywalczyła złoto w grze pojedynczej i złoto w grze podwójnej z Amelią. Amelia zdobyła złoto w grze podwójnej z Marią, a w grze pojedynczej nie wyszła z grupy.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.