• Taki tytuł nosi nowa wystawa, na otwarcie której zaprasza pabianiczan galeria Aflopa Art.

  Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, o godz. 16.00 w galerii przy Żeromskiego 17 odbędzie się oficjalna inauguracja drugiego wernisażu – tym razem wystawy akwareli autorstwa Krystyny Lubański.

  – Ekspozycja zatytułowana „Przenikanie barwnych plam” prezentuje dzieła artystki, która swoją twórczość opiera przede wszystkim na dziełach akwarelowych prezentujących uroki natury oraz roślinności – mówi menedżerka galerii Beata Bocian.

  Wstęp na wernisaż bezpłatny!

  O artystce

  Krystyna Lubański urodziła się w Gdyni, obecnie mieszka w Niemczech. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich – SAP. Organizowała liczne plenery oraz wystawy i pokazy malowania akwarelą, m.in. w Warszawie, Krakowie. Ma za sobą wystawy zarówno indywidualne, jak i zbiorowe. Od 2003 roku swoje dzieła prezentowała, m.in. w: Baden-Baden, Gaggenau, Tübingen, Gernsbach, Emmerich am Rhein, Kazimierzu Dolnym, Toruniu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim, Bydgoszczy, Sztokholmie. Aktualnie przeprowadza warsztaty akwarelowe w Niemczech oraz w Polsce. Prowadzi również program na YouTubie pt. „Spotkanie przy akwareli”.

  foto: zbiory galerii

  Udostępnij