• Uczennice Szkoły Podstawowej w Dłutowie wygrały finał wojewódzki dziewcząt w piłkę nożną. Tym samym obroniły tytuł, który zdobyły w roku ubiegłym.

  W czwartek, 9 czerwca, w Pukininie koło Rawy Mazowieckiej odbył się finał wojewódzki dziewcząt w piłkę nożną. Ten, podobnie jak w 2021 roku, wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Dłutowie.

  Dłutowianki zmierzyły się z drużynami: z SP Kodrąb (2:1), SP Bielowice (3:1), SP Klonowa (2:1) oraz SP Łowicz (3:2). Zwycięski team składał się m.in. z uczennic, które na co dzień regularnie trenują w klubach (Nikola Szwed – UKS SMS Łódź, Patrycja Jachnik – GLKS Dłutów, Julia Jaranowska – GLKS Dłutów).

  Przy olbrzymim wsparciu pozostałych dziewcząt po raz kolejny ta mieszanka okazała się za silna na pozostałe drużyny z województwa. Dziewczyny bardzo dobrze współpracowały na boisku, Nikola niosła całą drużynę na swoich barkach i dzięki jej podpowiedziom wszystkim było łatwiej. Mecze były bardzo wyrównane, ale w każdym potrafiliśmy przechylić szalę na swoją stronę – mówi trener Wojciech Golik. – Brawo! Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich dziewcząt! Czynimy starania, aby pojechać na mistrzostwa Polski, które odbędą 20-23 czerwca w Głuchołazach.

  Dłutowianki zagrały w składzie: Wiktoria Malinowska, Patrycja Jachnik, Magdalena Sarnowiak, Nikola Szwed, Julia Jaranowska, Maja Łańcuchowska, Karolina Sońta, Marta Kardas.

  foto: SP Dłutów

  Udostępnij