• W niedzielę, 13 czerwca, w Kielcach odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w sumo regionu C, w skład którego wchodzą województwa: łódzkie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

  Na dwóch dohyo rywalizowało 77 młodzików w wieku 12-14 lat w ośmiu kategoriach wagowych. Wśród nich dziewięciu zawodników Akademii Sportów Walki NELSON Pabianice.

  Złote medale wywalczyli: Tomasz Olejniczak w kat. do 65 kg oraz Milan Fuks w kat. do 70 kg. Okazali się bezkonkurencyjni dla rywali i pewnie zwyciężyli wszystkie swoje pojedynki.

  Srebrne krążki zdobyli: Dominik Dróżdż w kat. do 40 kg oraz Kacper Siuta w kat. do 70 kg.

  – Są to bardzo dobre miejsca, ponieważ Dominik jest najmłodszy w grupie młodzików, a Kacper zrobił duże postępy i zdobył swój pierwszy srebrny medal – powiedział trener Mariusz Łechtański.

  Na najniższym stopniu podium z brązowym medalem stanął Bartosz Gołaszewski w najcięższej kategorii wagowej plus 75 kg.

  Poza podium znalazł się Fabian Majchrzak kat. do 55 kg, który po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach zajął ostatecznie dobre punktowane VII miejsce. Na dalszych znaleźli się Mieszko Makowski kat. do 40 kg, Wiktor Wiąckiewicz oraz Dawid Hofman, obaj w kat. do 55 kg.

  Bardzo miłą niespodzianką było zajęcie przez ASW Nelson – po raz pierwszy – miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej zawodów w sumo. Nelson był trzeci za drugim klubem gospodarzy turnieju ULKS Guliwer Kielce i pierwszą drużyną UKS Master  Łódź.

  * * *

  ASW Nelson Pabianice zaprasza na wspólne treningi do hali sportowej przy ul. Orlej 1. Grupa chłopców 6 lat i starsi – trener Bogusław Bandzierz (tel. 504-985-677) oraz grupa dziewcząt 6 lat i starsze – trener Jakub Kowalczyk (tel. 783-194-554).

  Grafik zajęć oraz więcej informacji na klubowym Facebooku Zapasy ASW Nelson Pabianice.

  Udostępnij