• Od 15 czerwca – w związku z „długim weekendem” – policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”.

  Mundurowi skupią się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

  Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach i w autach oznakowanych. Skupią swoją uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują, czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami.

  Planując podróż, szczególnie w świąteczny czwartek, nie zapominajmy o licznych procesjach, które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.

  Policja przypomina o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu: 15 czerwca w godz. 18.00 – 22.00 i 16 czerwca w godz. 8.00 – 22.00.

  Apeluje o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie, a także właściwe zabezpieczenie swojego mienia, zwłaszcza domów i mieszkań.

  Udostępnij