• Po fantastycznym sukcesie Kingi Królik przyszedł czas na orientalistów, którzy stanęli na starcie mistrzostw Polski w biegu sprinterskim oraz w sztafetach sprinterskich.

Biegacze ścigali się po uroczych uliczkach Oleśnicy, na bardzo ciekawych trasach z dodatkowymi zamkniętymi przejściami utrudniającymi wybór wariantów.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii K20 wywalczyła Julia Krempińska, której do złota zabrakło zaledwie 3 sekund. Srebro w kategorii K45 zdobyła Katarzyna Konc. Swój pierwszy medal MP w biegu indywidualnym w kolorze brązowym wywalczył Maciej Sztranek w kategorii M16. Brąz zawisł też na szyi utytułowanej Marii Pabich.

Bardzo blisko podium, bo na miejscu czwartym, zakończyli zmagania Jan Sztranek i Piotr Krempiński.

Bieg sztafetowy jak zawsze był bardzo emocjonujący. W TOP 6 na V miejscu zameldowały się nasze dwie sztafety: S16 w składzie Marika Kozuń i Maciej Sztranek oraz „eliciarskiej” S21 z Julią Krempińską, Mariuszem Pabichem, Janem Sztrankiem i Marią Pabich. Tylko jednej sekundy zabrakło do TOP 6 naszej drugiej sztafecie S16 z Kają Młynarczyk i Frankiem Krempińskim.