• Polish Violin Duo otworzył tegoroczny Bloom Festival w pabianickim Afloparku. W plenerowym koncercie wystąpili Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak.

  Bloom Festival pierwszą edycję miał rok temu.

  – Zainteresowanie było tak duże, że chcemy go kontynuować w tym roku. Odbędzie się siedem koncertów – powiedziała Beata Bocian, menadżer Afloparku.

  Sobotni plenerowy koncert artyści rozpoczęli Sonatiną na dwoje skrzypiec Romualda Twardowskiego.

  Postaramy się dzisiaj zagrać jak najlepiej umiemy – z uśmiechem mówił duet. – Pogoda jest słoneczna, to występ musi być radosny.

  Polish Violin Duo tworzą utalentowani: Robert Łaguniak z Pabianic, którego pamiętamy z sukcesów na 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego i wielu innych konkursach międzynarodowych, oraz Marta Gidaszewska z Poznania, mająca na koncie niemal sto zwycięstw w konkursach skrzypcowych na całym świecie.

  Wioliniści zagrali Suitę Grażyny Bacewicz oraz „Kaprysy” Henryka Wieniawskiego. Tego wieczoru kilka utworów było zaczerpniętych z kultury celtyckiej, czeskiej i węgierskiej m.in. autorstwa Gabora Barta, Andrasa Derecskeia.

  – W lipcu wydajemy już trzecią płytę. Będą to kompozycje czeskich i węgierskich kompozytorów – zapowiedział Łaguniak.

  Na bis duet zagrał „La Cucaracha”.

  – Plenerowy występ duetu był niezwykły. Przypomniały mi się koncerty braci Kociszewskich przed wielu laty w muszli parku Słowackiego – podsumowała Maria Adamczyk, pabianicka malarka.

  foto: Ol.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *