• Od 15 do 19 czerwca funkcjonariusze przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Boże Ciało 2022”.

  Od piątku, 15 czerwca, do niedzieli, 19 czerwca, pabianiccy policjanci wylegitymowali 180 uczestników ruchu drogowego. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili 134 wykroczenia oraz wykonali 267 badań stanu trzeźwości. W ciągu pięciodniowej akcji policjanci wyjechali do 17 kolizji i jednego wypadku drogowego.

  Niestety, pomimo licznych apeli i komunikatów, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki rażącego naruszania przepisów oraz jazdy na „podwójnym gazie”. Policjanci w ciągu długiego weekendu wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących oraz 5 kierujących w stanie po użyciu alkoholu – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – W dwóch przypadkach kierujący w ogóle nie posiadali uprawnień. W trakcie Bożego Ciała „jazda po kielichu” dla jednego z kierujących zakończyła się rekordową kwotą mandatu.

  Za spowodowanie dwóch kolizji w stanie nietrzeźwości 43-letni pabianiczanin otrzymał dwa mandaty karne o łącznej wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

  Stracił prawo jazdy. Został też zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje funkcjonariuszka.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *