• Od poniedziałku, 27 czerwca, otwarto odcinek ulicy Warszawskiej – od 3 Maja do Sikorskiego. Jednocześnie ulica zamknięta zostanie na odcinku od Szewskiej do Konstantynowskiej.

  W związku z postępującymi pracami budowlanymi przy przebudowie układu torowo-drogowego, otwarto dla ruchu odcinek ulicy Warszawskiej – od ul. 3 Maja do ul. Sikorskiego. Przejazd będzie odbywał się po warstwie wiążącej asfaltu. Ostatnia warstwa – ścieralna – będzie rozkładana na końcowym etapie kontraktu.

   – Do czasu pełnego zakończenia inwestycji ruch po Warszawskiej będzie odbywał się według tymczasowej organizacji ruchu, z ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów na godzinę oraz z obowiązującymi nadal zakazami zatrzymywania się – informuje Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji w PROGREG InfraCity.

  Jednocześnie zamknięta jest Warszawska na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami. Udostępniony będzie pas do skrętu w prawo z ul. Warszawskiej w ul. Konstantynowską, który będzie przeznaczony dla ruchu autobusów i taksówek w obu kierunkach. Pozostałe pojazdy nie będą się mogły poruszać przez przebudowywane skrzyżowanie.

  Zakres przebudowy skrzyżowania Warszawskiej i Konstantynowskiej jest znaczny i obejmie między innymi przebudowę układu torowo-drogowego, przebudowę magistrali wodociągowej fi500 oraz wodociągu fi200, wykonanie prac przy pozostałej infrastrukturze podziemnej oraz budowę nowego oświetlenia ulicznego – wylicza kierowniczka.

  Wykonawca remontu tramwajowego zaplanował rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu równo z początkiem wakacji, kiedy to ruch drogowy jest wyraźnie mniejszy.

  W związku z zamknięciem skrzyżowań wyznaczony został objazd ulicami 3 Maja i Warszawską do ul. Sikorskiego, a na Szewskiej i Bóźnicznej wprowadzono ruch dwukierunkowy. Na zamkniętym odcinku dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji przy prędkości ograniczonej do 30 km/h.

  W związku z tym zmieniają się trasy autobusów linii 3, 4 i 6 oraz weekendowych kursów linii D. W obydwu kierunkach będą przejeżdżały ulicami 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Konstantynowską. Zawieszony zostanie przystanek autobusowy Piotra Skargi/20 Stycznia, a w zamian uruchomiony będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. 20 Stycznia, za ul. Piotra Skargi.

  foto: red.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *