• Starostwo złożyło dwa wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok.

  Konieczny jest remont ul. Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim na odcinku od ul. Aleksandrowskiej do granic miasta. Chcemy też kontynuować prace drogowe w gminie Lutomiersk i w gminie Dłutów – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Remont drogi nr 1112E w gminie Lutomiersk (1,8 km od miejscowości Krzywiec do drogi na Babice) oraz drogi nr 3313E w gminie Dłutów (3 km od miejscowości Mierzączka do miejscowości Ślądkowice) kosztować będzie 4 miliony zł. Przebudowa ul. Zgierskiej w Konstantynowie w okolicach zjazdu na S14 wyceniona została na 1,6 miliona zł.

  Starostwo stara się o dofinansowanie w wysokości 80 proc. inwestycji do każdej z tych trzech dróg z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  W zeszłym roku wyremontowany został w tym rejonie odcinek drogi Niesięcin. Wybudowana została tutaj droga rowerowa, położono chodniki i zamontowano platformy spowalniające ruch samochodów.

   Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości dokończyć remont tej drogi w kierunku skrzyżowania z ul. Aleksandrowską – dodaje starosta.

  foto: starostwo

  Udostępnij