• Wczoraj, 4 października, odbyła się konferencja prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łódzkiem. Na mieszkańców czekają m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej, Krystiana Ochmana, zespołu LemON czy Varius Manx.

  W dniach 7-9 października odbędzie się IX edycja ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). Ma ona na celu promocję beneficjentów oraz efektów wdrażania Funduszy Europejskich w regionie.

  W ramach DOFE, możliwe będzie uczestnictwo w warsztatach czy odwiedzanie wystaw za symboliczną złotówkę.Szczegółowe informacje o beneficjentach, którzy włączyli się do akcji DOFE można znaleźć na stronie: www.dniotwarte.eu

  Ponadto na terenie całego województwa odbędzie się osiem koncertów. W piątek, 7 października, w Sieradzkim Centrum Kultury wystąpi Krystian Ochman, a w Piotrkowie Trybunalskim zespół Sound’n’Grace.

  W sobotę, 8 października, w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaśpiewa Ania Dąbrowska, a w Miejskim Ośrodku Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu wystąpi zespół LemON.

  W niedzielę, 9 października, w Zduńskiej Woli odbędzie się koncert Pawła Domagały, a DOFE zakończy się koncertem Varius Manx i Kasi Stankiewicz w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

  Bilety na wszystkie koncerty w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich można wygrać w konkursach organizowanych na facebookowych profilach: “Zmieniamy Łódzkie”, “Województwo Łódzkie”, a także “Łódzkie.pl”.  Wszystkie koncerty odbędą się w miejscach, które wsparły Fundusze Europejskie. 

  Do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich zaproszone są również szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Zadaniem dla uczniów będzie przygotowanie krótkiego, ciekawego i innowacyjnego filmiku promującego Fundusze Europejskie w postaci np. flash moba.

  Nagrody główne to wyposażenie dla szkoły o wartości:

  – 7 tys. zł za I miejsce (w obu kategoriach: dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych)

  – 5 tys. zł za II miejsce (w obu kategoriach: dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych)

  – 3 tys. zł za III miejsce (w obu kategoriach: dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych)

  oraz nagrody rzeczowe dla uczniów przygotowujących zwycięskie filmiki.

  Szczegóły oraz regulamin konkursu zostaną zamieszczone na stronie www.rpo.lodzkie.pl, a także na facebookowym profilu “Zmieniamy Łódzkie”. 

  foto: DOFE

  Udostępnij