• 30 września odbyła się VI Pielgrzymka Strażaków Województwa Łódzkiego. W tym roku druhowie pielgrzymowali do Zduńskiej Woli, do Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  W piątek, 30 września, o godz. 16.50 poczty sztandarowe 40 jednostek PSP i OSP wraz z kompanią udały się do zduńskowolskiej świątyni, która zgromadziła ponad 450 strażaków i wiernych. Mszy świętej przewodniczył biskup senior diecezji włocławskiej Wiesław Mering.

  Na pielgrzymce obecni byli przedstawiciele władz centralnych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych z ramienia PSP oraz ZOSP RP. Nie zabrakło także przedstawicieli władz krajowych, wojewódzkich i samorządowych.

  Powiat pabianicki reprezentowało kilka pocztów sztandarowych oraz druhowie z Zarządu Powiatowego, Zarządów Gminnych oraz z jednostek z terenu powiatu na czele z druhem Romanem Figlem, wiceprezesem oddziału łódzkiego ZOSP RP oraz komendantem PSP Pabianice st. bryg. Władysławem Durajem i jego zastępcą st. kpt. Jackiem Karczem. Jak co roku, druh Michał Rosiński z OSP Kudrowice oraz druh Krzysztof Chojnacki z OSP Piątkowisko brali udział w liturgii jako Służba Ołtarza.

  Tegoroczną pielgrzymkę można uznać za udaną. Prócz wymiaru duchowego druhowie mogli nawiązać nowe znajomości, a także obejrzeć rozwiązania stosowane w pojazdach ratowniczych – podsumowują strażacy z OSP Górka Pabianicka.

  foto: OSP Górka Pabianicka

  Udostępnij