• W Krakowie odbył się 31. międzynarodowy turniej zapaśniczy – memoriał im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym. Na czterech matach w małej hali Tauron Areny rywalizowało 192 zawodników z 28 klubów.

    ASW Nelson Pabianice reprezentowało czterech młodzików, z których dwóch wróciło do Pabianic z medalami. Zwycięskiej passy nie przerywa Tomasz Olejniczak, który w kategorii do 68 kg ponownie wywalczył złoty medal. Wojownik Nelsona wygrał wszystkie swoje cztery ciężkie pojedynki. Został dodatkowo wybrany najlepszym zawodnikiem spośród wszystkich startujących młodzików.

    – To bardzo miłe, choć niespodziewane wyróżnienie, które nas wszystkich bardzo ucieszyło – powiedział trener Mariusz Łechtański.

    Drugi medal dla Nelsona wywalczył Mieszko Makowski w kat. do 38 kg, który w pierwszej walce z zawodnikiem gospodarzy KS Bieżanowianka Kraków stoczył wyrównany i dramatyczny pojedynek. Przy prowadzeniu punktowym przeciwnika położył go na plecy na sekundę przed końcem czasu. Niestety, Mieszko przegrał w trzeciej rundzie z późniejszym zwycięzcą kategorii, by ostatecznie zwyciężyć przez położenie na plecy przeciwnika w walce o brązowy medal.

    Nieźle zaprezentował się także Dawid Hofman w kat. 57 kg. Najmłodszy rocznikowo i z niedowagą, który w swojej pierwszej walce początkowo prowadził 4:0, by ostatecznie przegrać z Piotrem Jarzębskim z PTC, późniejszym finalistą kategorii. Następnie pewnie wygrał drugą walkę, lecz porażka w trzecim pojedynku pozbawiła go szans na walkę o medal. Czwarty z zawodników Nelsona – Milan Fuks również znalazł się poza podium.

    Udostępnij