• W piątek, 29 października, badmintoniści UKS Korony, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, brali udział w rozgrywkach szkolnych Licealiady Młodzieży w badmintonie na etapie wojewódzkim.

    Zarówno drużyna chłopców w składzie: Kamil Markus, Filip Mikołajczyk oraz Adam Ciszewski i Kacper Więclewski, jak i dziewcząt w składzie: Karolina Kopka, Maria Kisiel i Amelia Kisiel, zostali mistrzami województwa i tym samym awansowali do ogólnopolskiego finału Licealiady w badmintonie, reprezentując województwo łódzkie.

    * * *

    Badmintoniści Korony w sobotę, 30 października, wystartowali w krajowym turnieju młodzików młodszych w Solcu Kujawskim. Byli to: Jakub Krupowczyk, Kacper Grabarz i Maciej Siewiaszczyk. Klubowy debel Jakub/Kacper zajął III miejsce w grze podwójnej w kategorii młodzików młodszych U13. W grach pojedynczych tylko Kuba dotarł do ćwierćfinału, pozostałym nie udało się wyjść z grup.

    Od 29 do 31 października na otwarty Grand Prix młodzików (19. otwarty warszawski festiwal badmintona w Warszawie) pojechali: Szymon Gwiazda, Filip Mikołajczyk, Anna Ciężka i Agnieszka Kopka. Po trzydniowych zmaganiach medal do Pabianic przywiózł tylko Szymon Gwiazda (na zdjęciu pierwszy z lewej), zajmując II miejsce w grze singlowej.

    Udostępnij