• News will be here
  • Ogłoszony został przetarg na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej na terenie MOSiR. Wykonawcy mogą zgłaszać oferty do 9 maja.

    Do zagospodarowania jest około 16 tys. m2. Powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą, systemem drenażu, oświetleniem, monitoringiem, zapleczem (kontenery szatniowe, sanitarne i techniczne) oraz infrastrukturą towarzyszącą (trybuny, wiaty, piłkochwyty, parking). Dostosowane do wymagań FIFA, PZPN i ŁZPN dla rozgrywek na poziomie IV ligi i klasy okręgowej.

    Powstanie na miejscu ostatniego starego boiska, za dawną halą OBT, a nie jak początkowo planowano między halą tenisową a głównym boiskiem – zmiana lokalizacji podyktowana była przede wszystkim chęcią maksymalnej ochrony istniejącego drzewostanu. Nowe boisko będzie przeznaczone dla drużyn MUKS Włókniarz i PTC, zgodnie z podpisanym przez kluby porozumieniem, oraz wynajem na cele komercyjne.

    Inwestycja powstanie z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład (8 mln zł). Termin wykonania to około 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

    Udostępnij