• News will be here
  • W sobotę, 19 listopada, zawodnicy ASW Nelson walczyli na dwóch zawodach zapaśniczych podczas otwartych mistrzostw województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym pod patronatem prezesa PGE Polska.

Nelsona reprezentowało siedmiu młodzików, z których aż trzech stanęło na najwyższym stopniu podium. W najniższej kategorii do 38 kg złoto wywalczył Mieszko Makowski. W kategorii do 57 kg swój pierwszy złoty medal wywalczył Fabian Majchrzak. W kategorii do 68 kg swoją dominację potwierdził Tomasz Olejniczak.

Srebrny medal zdobył Dawid Hofman w kat 57 kg. W tej samej kategorii brązowy medal padł łupem Wiktora Wiąckiewicza, a kolejny brązowy medal został wyłoniony w bratobójczym pojedynku pomiędzy Kacprem Siutą a  Bartoszem Gołaszewskim w kategorii do 75 kg. Tym razem lepszy okazał się Bartosz.

Drużynowo ekipa Nelsona stanęła na III miejscu podium.

Równolegle 11 zawodników i 1 zawodniczka z grupy dzieci Nelsona pod wodzą Bogusława Bandzierza walczyli w ogólnopolskim turnieju zapaśniczym ,,Szukamy Nadziei Olimpijskich” o puchar wójta gminy Wierzbica.

Złote medale wywalczyli: Krzysztof Kazimierczak w kat. 37 kg oraz jedyna dziewczyna w ekipie Lena Binek w kat. do 30 kg.  Srebrne medale zdobyli: Jan Madej w kat. do 52 kg,  Stanisław Wiąckiewicz kat. 29 kg oraz Piotr Kuchler kat. 32 kg. Brązowe medale zawisły na szyjach: Konstantego Krotowskiego kat. 27 kg, Jakuba  Antczaka oraz Antoniego Gołaszewskiego, obaj w kategorii 42 kg.

Pozostali: Jegor Dybski, Hubert Stępień, Bartosz Kłys oraz Miłosz Skoneczny, tym razem uplasowali się poza czołową trójką.