• Dzisiaj w samo południe przed Urzędem Skarbowym samorządowcy PO Pabianice, Lewicy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych zachęcali do oddawania 1,5 procenta na organizacje pozarządowe z naszego regionu. Te pieniądze są potrzebne stowarzyszeniom, fundacjom, klubom sportowym.

  – Wszystkie większe i mniejsze ugrupowania polityczne w Sejmie odrzuciły poprawkę PiS-u, która miała utrzymać wysokość odpisu jednego procenta. Udało się zmobilizować wszystkich posłów opozycji i głosami 225 do 227 tę poprawkę PiS-u, niekorzystną dla wszystkich Organizacji Pożytku Publicznego Sejm odrzucił – powiedział Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

  Dzięki temu wszyscy, którzy płacą podatki, mogą teraz przekazać 1,5 procenta, rozliczając się z Urzędem Skarbowym. W poprzednich latach ten odpis wynosił tylko 1 procent.

  – Powiat Pabianicki współpracuje z trzydziestoma organizacjami pożytku publicznego, które pomagają, dbają o mieszkańców powiatu i rozwiązują ich problemy. Dlatego warto te 1,5 procenta odpisać na te organizacje. Osoba, która odpisuje nic nie traci, ale jeśli tego nie zrobi, pieniądze te trafią do skarbu państwa – wyjaśniał Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

  Organizacje Pożytku Publicznego to stowarzyszenia lub fundacje działające non profit. Pozyskiwane przez nie pieniądze przeznaczane są wyłącznie na realizację ich celów statutowych.

  – W imieniu pabianickiej Lewicy zachęcam wszystkich mieszkańców do przekazywania tego procenta pabianickim organizacjom pożytku publicznego – prosiła Aleksandra Stasiak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. – W dobie szalejącej inflacji i wysokich cen każda złotówka się liczy. Takie wsparcie doda im skrzydeł do jeszcze szerszego i lepszego działania na rzecz naszych Pabianic.

  Żeby przekazać pieniądze do wybranej przez nas organizacji, stowarzyszenia, klubu sportowego czy np. do Ochotniczej Straży Pożarnej, trzeba, wypełniając PIT, wpisać właściwy numer KRS.

  – Bardzo proszę o to wsparcie. Zapraszam do kontaktu ze mną. Pomogę wypisać PIT-a i wskażę organizacje pożytku publicznego z powiatu pabianickiego i z miasta Pabianice. Robię to od lat – zachęcała radna miejska Dorota Pędziwiatr i przewodnicząca Forum Organizacji Pozarządowych w Pabianicach.

  Organizacje Pożytku Publicznego pomagają podopiecznym zmagającymi się z ciężkimi chorobami, wspierają środowisko naturalne, chronią i dbają o zwierzęta lub angażują się w projekty kulturalne czy sportowe.

  Udostępnij