• Zespół „Gitarzyści po Czterdziestce”, działający w Miejskim Ośrodku Kultury, świętował jubileusz 10-lecia powstania.

  Na uroczysty koncert 27 stycznia przybyli miłośnicy zespołu i melomani, którzy entuzjastycznie oklaskiwali muzyków.

  – Jubileusz to moment wyjątkowy. To czas, aby zatrzymać się i spojrzeć w przeszłość – powiedziała Adriana Jabłońska, która poprowadziła ten koncert.

  Zespół „Gitarzyści po Czterdziestce” powstał w roku 2013 z inicjatywy Grzegorza Małolepszego. Ten muzyk i instrumentalista, nauczyciel wielu pokoleń gitarzystów był przez wiele lat związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pabianicach. Kochający muzykę artysta uhonorowany został tytułem „Ikony Kultury Pabianic”.

  – To on skrzyknął miłośników gry na gitarze i założył cover band. Dołączyli do nich wokalistka, basista i perkusista. Część składu na pierwszą próbę trafiła przez ogłoszenie. Za gitary złapali wtedy między innymi archeolog i lekarz – wspomina Andrzej Domaradzki, perkusista zespołu.

  Pasjonat o charyzmatycznej osobowości odszedł 9 lutego 2021 roku. Ten wyjątkowy projekt Grzegorza poprowadzony został przez dwóch muzyków: Macieja Kuliberdę i Andrzeja Domaradzkiego.

  Jubileuszowy koncert rozpoczął się utworem „Strata” skomponowanym przez M. Kuliberdę. Następnie można było usłyszeć kilkanaście największych przebojów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Gitarzystów wspierały wokalnie Paulina Suchcicka oraz Magdalena Prym-Janczyk.

  Dodajmy, że tym piątkowym występem pożegnali się współpracujący od wielu lat z zespołem: Magdalena Prym-Janczyk (wokal), Janusz Lesień (bas), Marcin Kędzierski (bas) i Andrzej Domaradzki (perkusja).

  Mamy w planach nowe projekty muzyczne – mówili wzruszeni odchodzący muzycy.

  Koncert w MOK-u gitarzyści zakończyli utworem „Płonąca stodoła” Czesława Niemena, a bisowali „Z tobą nie umiem wygrać” Ani Dąbrowskiej.

  W koncercie udział wzięli:

  wokal: Paulina Suchcicka, Magdalena Prym-Janczyk

  gitara basowa: Łukasz Skirzyński, Marcin Kędzierski, Janusz Lesień

  gitara elektryczna: Maciej Kuliberda, Bartek Zdziebłowski, Ryszard Zapart

  gitara akustyczna: Izabela Pujan, Jerzy Nowak, Janusz Kraj, Tomasz Mackiewicz, Zbigniew Marciniak, Bartłomiej Kozłowski

  perkusja: Andrzej Domaradzki

  instrumenty klawiszowe: Piotr Krygier

  tekst i foto: Ol.

  Udostępnij