• Policjanci z Pabianic zapraszają dzieci do udziału w multimedialnej lekcji z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem kampanii Kolejowe ABC II. Po przeprowadzonych zajęciach swoje umiejętności zaprezentuje również Reks, policyjny pies do zadań specjalnych. Akcja odbędzie się 16 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach.

  16 marca w pabianickiej komendzie przy ul. Żeromskiego 18 odbędzie się wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa. Multimedialne zajęcia z dziećmi poprowadzi nosorożec Rogatek. W ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego uczniowie poznają zasady zachowania się w pobliżu torów, na dworcu i w pociągu. W naukę bezpieczeństwa kolejowego zaangażowani są również pabianiccy policjanci, którzy zainicjowali wspólną akcję.

  Po lekcji z Rogatkiem mundurowi zaproszą dzieci na spotkanie z Reksem i jego przewodnikiem. Starszy sierżant Paweł Kądziela opowie milusińskim o pracy swojego psiego kompana. Każde dziecko będzie mogło również wsiąść za kierownicę radiowozu oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym.

  Adresatami akcji są dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie z klas I-VI szkół podstawowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc do komendy zaproszone będą trzy grupy. Zgłoszenia do akcji należy przesyłać do 28 lutego 2023 roku na adres mail: agnieszka.jachimek@pabianice.ld.policja.gov.pl.

  – Prosimy, aby w treści wiadomości dopisać, dlaczego to akurat Państwa klasa bądź grupa przedszkolna powinny wziąć udział w naszym przedsięwzięciu – mówi Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – Grupy uczestników zostaną wyłonione poprzez wcześniejsze losowanie. Każda placówka może zgłosić dowolną ilość grup. O zakwalifikowaniu się do akcji oraz godzinie spotkania placówki zostaną poinformowane drogą mailową 6 marca.

  Każde dziecko biorące udział w akcji, musi posiadać zgodę wypełnioną przez opiekuna prawnego. Dokument należy dostarczyć do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach najpóźniej do 16 marca 2023 roku.

  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 693-997-243.

  Udostępnij